بینی عروسکی

انواع بینی عروسکی

پیش از انجام عمل بینی عروسکی این مقاله را به دقت مطالعه کرده تا با عوارض جبران ناپذیر این نوع عمل بیشتر آشنا شوید.
فهرست

بینی عروسکی چه خصوصیاتی دارد و مناسب چه صورت‌هایی است؟ آیا از عوارض عمل بینی عروسکی مطلع هستید؟ این مقاله شما را با انواع بینی عروسکی آشنا خواهد کرد. با ما همراه شوید.

بینی عروسکی مناسب چه صورت‌هایی است؟

عمل بینی عروسکی تکنیک متفاوتی داشته و اولین بار در کشور کره انجام شده است. این عمل مناسب افرادی است که صورت کوچک داشته و اجزای صورت آن‌ها ریز نقش و ظریف می‌باشد.

انواع مدل‌های جراحی بینی عروسکی

یکی از پرطرفدار ترین و در عین حال پر عوارض ترین عمل‌های بینی عمل بینی عروسکی می‌باشد. تفاوت اصلی بینی عروسکی با سایر مدل‌ها زاویه بین لب و بینی می‌باشد. این زاویه به دلیل زیاد بودن از حد نرمال سبب آسیب رساندن به ساختار طبیعی بینی شده و ظاهری مصنوعی به بینی فرد می‌دهد. انواع مدل‌های بینی عروسکی شامل موارد زیر خواهد بود.

بینی عروسکی طبیعی

هدف از جراحی بینی عروسکی به شکل طبیعی رفع نواقص بینی به همراه ترمیم قوس اطراف بینی می‌باشد. زاویه مناسب برای بینی عروسکی طبیعی حدود ۱۰۵ درجه می‌باشد.

بینی عروسکی طبیعی

بینی عروسکی فانتزی

زاویه بینی عروسکی فانتزی کمی از زاویه بینی عروسکی طبیعی بیشتر بوده و تا ۱۱۰ درجه نیز اعمال خواهد شد. تفاوت دیگر سربالا بودن نوک بینی فانتزی پس از عمل و کوچک بودن اندازه سوراخ‌های بینی از حد معمول خواهد بود.

بینی عروسکی فانتزی
بینی عروسکی فانتزی

بینی عروسکی مردانه

بینی عروسکی بیشتر مناسب صورت‌های زنانه می‌باشد با این حال چنانچه مردی مایل به عمل بینی عروسکی باشد باید جراح مراقب باشد نوک بینی را زیاد بالا نبرده و قوس بینی کمی کمتر از خانم‌ها اعمال شود تا بینی ابهت مردانه خود را حفظ کرده و با سایر اجزای صورت زیباجو همخوانی بیشتری داشته باشد. همچنین باید در حین جراحی مراقب بود تا بینی بیش از حد کوچک نشود. زاویه ۹۵ تا ۱۰۰ درجه زاویه ای مناسب برای بینی عروسکی مردانه می‌باشد.

بینی عروسکی مردانه
بینی عروسکی مردانه

برای آشنایی با استاندارد بینی مردانه طبیعی زیبا و اصول زیبایی شناسی بینی مردانه این مقاله را از دست ندهید.

بینی عروسکی باریک

در این مدل پره‌های بینی بیش از اندازه کوچک شده که سبب باریک جلوه دادن بینی خواهد شد. دقت داشته باشید به دلیل آسیب به مجرای تنفسی و مشکلات جدی این نوع عمل بینی به هیچ وجه توصیه نخواهد شد.

بینی عروسکی باریک
بینی عروسکی باریک

بینی عروسکی نوک تیز

این عمل بینی فانتزی علاوه بر سربالا بودن، موجب می‌شود نوک بینی حالت تیزی به خود بگیرد. این گونه عمل بینی حالت غیر طبیعی و مصنوعی به چهره افراد خواهد داد. زاویه بین پل بینی و لب کمتر از مورد مشابه اما با نوک گرد خواهد بود.

بینی عروسکی نوک تیز
بینی عروسکی نوک تیز

بینی عروسکی نوک گرد

بینی عروسکی نوک گرد نوعی عمل نیمه فانتزی بوده که مناسب افرادی است که می‌خواهند علاوه بر کوچک کردن بینی، نوک بینی حالت طبیعی خود را حفظ کرده و به اصطلاح تیز نباشد. زاویه اعمال شده بین ۹۵ تا ۱۰۵ خواهد بود.

بینی عروسکی نوک گرد
بینی عروسکی نوک گرد

جراحی بینی عروسکی مناسب چه نوع بینی‌هایی است؟

در چه زنان و چه در مردان بینی‌های غضروفی کاندید مناسب تری برای عمل بینی عروسکی می‌باشند. به علاوه بینی‌های استخوانی از بینی‌های گوشتی به دلیل پوست ضخیم و به جا ماندن جای بخیه و گوشت اضافه نتیجه بهتری از عمل بینی عروسکی خواهند گرفت. لازم به ذکر است انتخاب جراح حاذق و حرفه ای در نتیجه عمل بینی عروسکی موثر خواهد بود.

عوامل تاثیرگذار برای داشتن یک عمل موفق

 1. انتخاب پزشک حاذق
 2. مشاوره حضوری با پزشک متخصص
 3. دیدن آلبوم نمونه کارهای جراح
 4. رعایت نکات گفته شده قبل و بعد از عمل جراحی
 5. مصرف داروهای تجویز شده سر وقت
 6. سپردن نتیجه عمل به دست پزشک و عدم اصرار بر عمل بینی عروسکی و فانتزی
 7. نوع پوست و فرم بینی بیمار
 8. هماهنگی بینی عمل شده با سایر اجزای صورت
ریسک جراحی بینی عروسکی

ریسک جراحی بینی عروسکی

چنانچه عمل بینی عروسکی توسط پزشک با تجربه انجام نشود شاهد عوارض زیر خواهید بود:

 1. آسیب جدی به مجرای تنفسی و ایجاد مشکلات تنفسی
 2. کوچک شدن بیش از حد سوراخ‌های بینی
 3. سوراخ شدن تیغه میانه بینی
 4. باز ماندن دهان در شب و در نتیجه ایجاد خوروپف شبانه
 5. چسبندگی داخلی 
 6. نکروز بافت بینی
 7. تغییر شکل نامتعارف بینی
 8. افسردگی و پایین آمدن اعتماد به نفس بیمار
 9. احتیاج به عمل بینی ثانویه و ترمیمی
 10. کج شدن بینی

مقاله زیر شما را از عوارض عمل بینی عروسکی مطلع خواهد کرد. عوارض جراحی بینی عروسکی

عوارض احتمالی عمل بینی عروسکی مردانه

 1. ناهماهنگی با سایر اجزای صورت
 2. پایین آوردن اعتماد به نفس بیمار
 3. عدم اشتیاق فرد به حضور در اجتماعات و گوشه نشینی
 4. کاهش حس بویایی
 5. به وجود آمدن مشکلات تنفسی

مدت زمان بهبودی کامل بعد از عمل بینی عروسکی

دوران نقاهت عمل بینی عروسکی به دلیل دستکاری بیشتر بینی کمی طولانی تر از سایر عمل‌های بینی بوده (بین ۸ تا ۱۰ هفته) و برای مشاهده نتیجه نهایی باید حداقل تا یکسال صبر کنید. ممکن است تا چند ماه اول پس از عمل بینی نوک بینی شما متورم شده و بی حس باشد پس صبور باشید و استرس را از خود دور کنید.

هزینه عمل بینی عروسکی

هزینه عمل بینی عروسکی

تعرفه عمل بینی عروسکی در سال ۱۴۰۲ با توجه به شهر محل سکونت، تجربه پزشک، نوع عمل، هزینه‌های بیمارستان یا کلینیک و آزمایشات بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان می‌باشد.

نحوه انتخاب یک جراح حرفه ای بینی

 1. استفاده از تجربه آشنایان
 2. پرس و جو از زیباجویان حاضر در مطب
 3. تحقیق در گوگل و فضای مجازی از پزشک مورد نظر مانند آگاهی از سابقه فعالیت جراح و خواندن نظرات مراجعه کنندگان
 4. جلسات مشاوره با پزشک
 5. توجه به تخصص پزشک
 6. مشاهده نمونه کارهای قبل و بعد از عمل بینی
 7. مشاهده مدارک پزشکی معتبر جراح
دکتر سهرابی

دکتر حبیب سهرابی

اگر به دنبال جراحی حاذق و کاربلد برای انجام عمل بینی عروسکی می‌گردید پیشنهاد ما به شما مراجعه به دکتر حبیب سهرابی یکی از بهترین جراحان تهران با بیش از ۲۰ هزار جراحی موفق خواهد بود. همچنین دکتر سهرابی عضو انجمن جراحان گوش، حلق، بینی، عضو انجمن راینولوژی و دارای برد تخصصی در ایران می‌باشد.

تماس با مطب دکتر سهرابی:

مقاله بهترین جراح بینی در تهران شما را با این پزشک متخصص بیشتر آشنا خواهد کرد.

نمونه عمل‌های دکتر سهرابی

جراحی بینی گوشتی آقایان
عکس قبل و بعد عمل بینی نیمه فانتزی
عکس قبل و بعد عمل بینی نیمه فانتزی
عکس قبل و بعد عمل بینی نیمه فانتزی

جمع بندی

پس از اطلاع از عوارض جبران ناپذیر عمل بینی عروسکی اگر همچنان تصمیم به انجام این عمل دارید پس از تعیین نوع بینی عروسکی متناسب با صورتتان حتما از پزشک حاذقی همچون دکتر حبیب سهرابی مشورت گرفته سپس اقدام به عمل رینوپلاستی کنید.

تلفن تماس جهت رزرو نوبت:

سوالات رایج

شماره ۰۲۱۸۶۰۸۲۱۲۵ شما را در خصوص عمل بینی عروسکی راهنمایی کرده و جهت مشاوره حضوری با پزشک در اولین فرصت به شما نوبت مراجعه خواهند داد.

خیر، عمل عروسکی بینی‌های گوشتی غیر قابل برگشت بوده اما ریسک چنین عملی به دلیل عوارض آن بالا می‌باشد. بهتر است پیش از جراحی بینی عروسکی با پزشکی حاذق همچون دکتر سهرابی مشورت کنید.

به طور کلی پس از پایان ۱۸ سالگی به دلیل به پایان رسیدن چرخه رشد و قبل از شروع ۵۰ سالگی به دلیل اینکه پوست هنوز حالت کشسانی خود را از دست نداده است می‌توان عمل بینی عروسکی را با خیال راحت انجام داد.

بله، به طور همزمان می‌توان هم عمل پولیپ بینی هم جراحی بینی را انجام داد. این کار باید توسط جراح متخصص و حرفه ای انجام شود. قبل از انجام عمل نیز باید معاینات دقیق برای نتیجه عمل بهتر صورت گیرد.

بله، هرچه پوست نازکتر باشد عمل بینی عروسکی راحت تر و نتیجه عمل مطلوب تر خواهد بود. همچنین افرادی با پوست نازک دوره نقاهت کوتاهتری را به دلیل کاهش تورم و کبودی تجربه خواهند کرد.

اشتراک گذاری :

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

فرم با موفقیت ارسال شد