جراحی بینی یکی دیگر از عمل‍های زیبایی رایج است که جهت رفع عیوب بینی انجام می‌شود و ظاهری زیبا و شایسته به بینی افراد می‌بخشد اما برای رسیدن به نتیجه دلخواه رعایت توصیه های قبل از عمل بینی ضروری است.

افرای ک قصد انجام رینوپلاستی بینی با هر نوعی را دارند باید توصیه های قبل از عمل بینی را برای نتیجه موفق انجام دهند و سهل‌انگاری یا تنبلی را از خود دور کنند. بسیاری از زیباجویان قبل از عمل نیاز دارند تمامی اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را بدست آورند به همین جهت و برای اهمیت این دستورالعمل‌ها در این مقاله قصد داریم بطور کامل آنها را شرح دهیم تا با انجام دقیق و به موقع آنها از ظاهر مطلوب بینی جدید خود لذت ببرید.

35 توصیه مهم قبل رینوپلاستی بینی

 

1- یکی از مهمترین توصیه های قبل از عمل بینی انتخاب پزشک متبحر و کاربلد با جستجو در اینترنت و مشاهده نمونه کارها و سوابق موفق وی (به منظور شناخت ویژگی‌های بهترین جراحان بینی مقاله جراحی بینی ترمیمی تهران را از دست ندهید.)

2- بطور صریح با پزشک خود صحبت و انتظارات خود را از عمل بینی بیان کنید.

3- در صورت داشتن بیماری یا هرگونه مشکل پزشک معالج را در جریان بگذارید تا تدبیری بیاندیشد.

4- آزمایشات قبل عمل بینی تجویزشده توسط پزشک خود را به جهت اطمینان از سلامتی و نداشتن بیماری خاص برای عمل انجام دهید. برای اطلاع از نحوه و میزان آزمایش‌ها به مطلب آزمایش‌های قبل عمل بینی مراجعه نمایید.

5- در صورتی که سن زیباجو 50 سال به بالا باشد تست نوار قلب نیز باید تجویز و انجام شود.

6- با ترس بیهوشی خودتان مقابله و با روش‌های موثر آنرا کنترل نمایید در ادامه بطور مفصل به این موضوع می‌پردازیم.

7- به مدت دو هفته قبل از عمل بینی از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی جدا خودداری کنید چرا که نیکوتین، تنباکو و کافئین موجود در آنها باعث التهاب و تاخیر در بهبودی می‌شود.

8- از تماس با نور خورشید حداقل 2 هفته پیش از جراحی بپرهیزید و مرتبا از کرم ضدآفتاب که در داروخانه‌ها موجود است استفاده نمایید.

9- یکی دیگر از توصیه های قبل از عمل بینی این است که حداقل دو هفته از مصرف داروهایی که بر مراحل بیهوشی در حین عمل اثر می‌گذارند مانند آسپرین، ایپوپروفن و دیگر داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.

10- حتما درباره هر قرصی که مصرف میکنید از پزشک خود سوال و از ایراد نداشتن آن اطمینان حاصل کنید.

11- چند روز قبل آب و مایعات زیاد بنوشید زیرا موجبات تسریع دوره نقاهت و کاهش سرگیجه را فراهم می‌آورد.

12- ساعت قبل عمل بینی از خوردن و آشامیدن هر خوراکی پرهیز کنید چون در حین عمل باید معده خالی باشد.

13- صورت و بدن خود را از هرگونه ماده آرایشی پاک کنید.

14- حمام رفتن پیش از عمل علاوه بر تمیزشدن بدن اضطراب را کاهش داده و به ریلکس شدن شما کمک می‌کند.

15- درباره چگونگی رفت و برگشت به بیمارستان برنامه‌ریزی نمایید تا در روز موعد سردرگم و آشفته نباشید.

16- حتما یکی از اعضای خانواده یا دوستان همراهتان باشد تا پس از ترخیص شما را به منزل برساند.

17- فراد زیر 18 سال قبل جراحی باید رضایت‌نامه و توافق والدین را داشته باشند.

18- برای عمل بینی دخترخانم‌ها رضایت پدر و برای جراحی بینی بانوان متاهل نیز اجازه همسر الزامی است.

19- در روز عمل هیچ جواهراتی نباید همراه بیمار باشد.

20- از خودتان مراقبت کنید تا سرما نخورید زیرا در صورت سرماخوردگی عمل بینی تا پس از بهبودی به تعویق می‌افتد.

21- اقایان پیش از عمل حتما موهای بینی خود را کوتاه کرده و ریش خود را بتراشند تا کار جراح دشوار نشود.

22- آزمایش و مدارک پزشکی خود را که بیانگر سلامت جسمانی و عقلانی شماست در روز عمل به همراه داشته باشید.

23- خانم‌ها نزدیک به دوره قاعدگی یا هنگام آن مشکل یا ممنوعیتی برای رینوپلاستی ندارند.

24- قبل از عمل لباس زیر از جنس پنبه بپوشید شاید برایتان عجیب بیایید اما وجود پارچه‌های نایلونی و پلاستیکی در اتاق عمل ممنوع است.

25- برای راحتی خودتان لباس‌های راحت و دکمه‌دار با خود داشته باشید و لباس ارزشمند و سنگینی نپوشید.

26- همه داروهایی که دکتر برایتان تجویز کرده را روز عمل با خود داشته باشید .

27- دو هفته قبل عمل از مصرف موادخوراکی حاوی ویتامین E و ماهی خودداری کنید زیرا افزایش خونریزی را در پی دارد.

28- از چند روز قبل یخچال خود را آماده کنید و خوراکی‌ و مایعات مفید را درون ان قرار دهید تا هنگام استراحت مصرف نمایید.

29- می‌توانید قبل از عمل از قطره‌های چشم استفاده کنید زیرا پس از عمل بینی خشک‌شدن چشم‌ها طبیعی است.

30- مصرف داوهای ضد یبوست مفید است چون احتمال دارد داروهای بعد عمل بینی یبوست زا بوده و عوارض داشته باشند.

31- بانوان عزیز درصورتی ک موی سرتان بلند است آن را از دو طرف ببافید تا حین عمل مزاحم نباشد.

32- اگر لنز چشم دارید چه تزیینی و چه طبی فرقی نمی‌کند حتما قبل از جراحی از چشم خودتان خارج کنید.

33- بیماران داری دندان مصنوعی پیش از عمل بینی دندان‌ها را از دهان خارج نمایند.

34- بدلیل اینکه 4 الی 5 روز پس از رینوپلاستی بینی باید استراحت مطلق باشید می‌توانید از قبل برای خود وسایل سرگرمی مانند مجله، کتاب و دیگر موارد مورد‌علاقه خود را مهیا کنید.

35- حتما قبل از عمل از جهت‌های مختلف از بینی خود عکس بگیرید تا پس از عمل نتیجه و میزان تغییر مشخص شود.

موارد فوق نکات طلایی و موثر قبل از عمل بود که خدمت شما همراهان عزیز ارائه شد توجه کنید که به همان اندازه که توجه به توصیه های قبل از عمل بینی ضرورت دارد پس از عمل نیز رعایت برخی اقدامات حیاتی و بسیار مهم است.

به همین منظور و برای آشنایی با آن نکات مقاله بایدها و نباید های بعد از عمل بینی در سایت ما شما را یاری می‌کند.

35 توصیه مفید پیش از رینوپلاستی بینی

راه حل از بین بردن استرس و نگرانی قبل رینوپلاستی بینی

 

بسیاری از افراد که قصد انجام عمل مذکور را دارند قبل از جراحی بینی و هنگام آمادگی برای انجام آن نیز بسیار می‌هراسند و از چند روز قبل استرس عجیبی برای روز موعود دارند اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید برای حل نگرانی خودتان در ادامه ما را همراهی کنید.

استرس داروی بیهوشی عمومی

نگرانی بابت داروی بیهوشی از دلایل رایج ترس افراد است و سوال‌هایی مانند اگر داروی بیهوشی عوارض زیادی داشته باشد چه؟ آیا بعد از جراحی به هوش می‌آیم؟ یا در صورتی‌که در حین عمل به هوش بیایم تکلیف چیست؟ و دیگر نگرانی‌های از این قبیل که باعث می‌شود وقتی جوابی برای آنها نباشد ذهن انسان راهی جز ترس و فکر و خیال بیهوده پیدا نکند.

باید بدانید که در گذشته بدلیل کشف نشدن بسیاری از علوم پزشکی و نبود تکنولوژی از داروهای بیهوشی پرخطر و با عوارض بیشتر انجام می‌شد اما امروزه باتوجه به پیشرفت علم پزشکی در اغلب زمینه‌ها به‌ویژه زیبایی ترس و نگرانی کاری بیهوده است زیرا با استفاده از داروهای جدید و معتبر کم‌خطر و موفقیت‌آمیز بودن عمل تضمین می‌شود.

ترس از درد بعد از عمل بینی

این موضوع نیز باعث وحشت مخاطبان از عمل بینی و در نتیجه منصرف شدن آنها می‌شود ولی دقت داشته باشید که درد پس از عمل بینی تا حدودی طبیعی و متدوال است و درصورت رعایت توصیه‌ های قبل از عمل بینی و بعد از ان خیلی زود برطرف می‌شود.

همچنین شدت درد در همه زیباجویان یکسان نیست و باتوجه به انواع جراحی بینی و میزان تخصص پزشک و همچنین قوی یا ضعیف بودن بدن وی تعریف می‌شود. امکان مصرف داروهای مسکن برای تسکین درد و جلوگیری از بروز آن وجود دارد.

نگرانی برای نرسیدن به نتیجه دلخواه

می‌توان گفت بااهمیت‌ترین ترس که قبل از عمل بینی وجود اغلب متقاضیان را فرا می‌گیرد اضطراب مطلوب نبودن شکل و فرم بینی بعد از عمل است که باید آنرا جدی گرفت همچنین یکی از سوالاتی که موجبات اضطراب قبل جراحی را فراهم می‌آورد همین است.

توجه کنید برای از بین بردن این استرس انتخاب یک پزشک متعهد و باسابقه عالی و ارائه انتظارات و دلیل خودتان از عمل بینی این اطمینان را به شما می‌دهد که بهترین نتیجه را برایتان به ارمغان خواهد آورد بدلیل اینکه پیداکردن چنین پزشک حاذقی مدت طولانی زمان می‌برد ما بهترین دکتر جراحی زیبایی بینی در شمال تهران را معرفی خواهیم کرد.

دکتر حبیب سهرابی متخصص گوش و حلق و بینی در تهران با سابقه 20000 عمل موفق و سرشار از رضایت د کنار زیباجویان ارجمند است تا با دستان پرتوان و ماهر خود بینی بدون مشکل و متناسب با چهره آنان را برایشان به ارمغان بیاورد.

همانطور که گفته‌شد از مهم‌ترین توصیه های قبل از عمل بینی را همیشه یه یاد داشته باشید که بجای اعتماد به پزشکان بی‌تجربه و فاقد مدرک و در نتیجه پدیدآمدن نتیجه نامطلوب با انتخاب صحیح پزشکی حرفه‌ای و مجرب را برگزینید.

جهت شناخت عواملی که موجب کاهش ترس قبل از رینوپلاستی می‌شوند مطلب درمان موثر کاهش استرس قبل از عمل بینی را فراموش نکنید.

چگونه اضطراب قبل عمل را از بینی ببریم؟

آیا من گزینه مناسبی برای جراحی بینی هستم؟

 

افرادی که بدلیل وجود ایراد جدی زیبایی یا مرتبط با سلامت مانند پلیپ یا انحراف بینی یا دیگر بیماری‌ها قادر به تنفس مناسب نیستند و مشکلات دیگر مثل کج بودن استخوان بینی در پی یک حادثه، قوز روی بینی و یا بینی بزرگ که روی اعتماد به نفس آنها تاثیر منفی گذاشته است و همین موضوع حضور مفید آنها را در اجتماع مختل کرده کاندیدای مناسبی برای انجام عمل جراحی بینی هستند.

عمل رینوپلاستی بینی به کسانی که بینی معمولی یا با ایرادهای بسیار جزئی دارند توصیه نمی‌شود بهتر است اگر از فرم بینی خود و تناسب آن با چهره‌تان در صورتی که مشکل خاصی وجود ندارد ناراضی هستید روی عزت نفس خود کار کنید و بدانید که ممکن است پس از عمل نیز از ظاهر بینی خود رضایت کامل نداشته باشید چون بینی شما مشکل خاصی نداشته است که قرار باشد در نتیجه جراحی برطرف شود.

زیباجویانی که قصد عمل بینی دارند و کاندیدای مناسبی برای این عمل زیبایی بشمار می‌روند باید از سلامت کامل خود اطمینان حاصل نمایند و درصورت وجود هرگونه بیماری آنرا با پزشک معالج در میان بگذارند تا عمل بی‌‌خطر را تجربه کنند.

ویژگی افراد مناسب عمل بینی

بهترین سن و زمان برای عمل بینی

 

یکی دیگر از سوالات مهم که ذهن افرادی که قصد جراحی بینی دارند را به خود مشغول می‌کند زمان مناسب برای عمل است به همین منظور درباره آن در مقاله توصیه های قبل از عمل بینی بطور کامل توضیح می‌دهیم.

با وجود اینکه تاکنون محدوده سنی خاصی برای عمل زیبایی بینی اعلام نشده و تمامی افراد بالای 18 سال مجاز به انتخاب و طی‌کردن مراحل این جراحی هستند اما پزشکان متخصص محدودیت‌های سنی برایافراد متقاضی رینوپلاستی بینی قائل می‌شوند.

در صورتی که افراد زیر 18 سال تمایل به جراحی بینی دارند بدلیل دوران رشد و طی‌نکردن کامل نوجوانی بهتر است برای جلوگیری از خطرات احتمالی تا زمان مناسب صبر و تامل کنند زیرا اگر پس از عمل بینی رشد در ناحیه غضروف و استخوان‌ها صورت گیرد ممکن است فرم بینی بعد از مدتی تغییر کند.

برای دیگر افراد در محدوده سنی 18 تا 50 سال محدودیتی وجود ندارد و تنها متقاضیان 50 سال به بالا باید برخی ازمایش‌های خاص را انجام دهند.

همانطور که در توصیه های قبل از عمل بینی مطالعه کردید باید تا 6 هفته پس از عمل از آفتاب و نور خورشید دوری نمایید به همین دلیل انجام جراحی بینی در تابستان بدلیل تحمل سنگینی گچ و پانسمان‌های بینی میسر نیست و توصیه می‌شود در این دوران جراحی زیبایی بینی انجام نشود.

مقاله مرتبط: فصل مناسب عمل بینی

مناسب‌ترین زمان جراحی بینی

در مقاله توصیه‌ های قبل از عمل بینی تلاش کردیم تا بهترین و معتبرترین اطلاعات را دراختیار زیباجویان عزیز قرار دهیم از نگاه گرمتان تشکر ویژه داریم که تا پایان مقاله ما را همراهی نمودید.

در صورتی که از رینوپلاستی بینی خود تجربه دارید می‌توانید آنرا با ما به اشتراک بگذارید همچنین با ارسال عکس بینی خود در اینستاگرام دکتر حبیب سهرابی بهترین حراح بینی تهران از ایشان مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.