شاید مهمترین توصیه قبل از عمل انتخاب جراحی است که بتوانید به وی اطمینان کنید. گرچه عمل جراحی بینی بیش از همه توسط متخصصین گوش و حلق و بینی صورت میگیرد ولی متخصصین جراحی فک و صورت و جراحان پلاستیک و حتی جراحان عمومی نیز اقدام به جراحی رینوپلاستی مینمایند. به نظر من تبحر، دانش و تجربه در جراحی بینی و دقت و حس هنری و زیبایی شناسی فطری جراح در بدست آوردن نتایج زیبا در عمل جراحی بینی مهمتر از نوع تخصصی وی میباشد البته در اصلاح اشکالات تنفسی و اصلاح بینی های کج و یا اشکالات سینوسی داشتن تخصصی گوش و حلق و بینی بسیار کمک کننده است.

در صورتی که بیماری های خاصی وجود داشته باشد جراح مشاوره های لازم را برای متخصصین ان بیماری ها درخواست میکند. در صورتی که بیمار دچار آلرژی بینی و یا سینوزیت باشد داروهای لازم جهت کنترل آن قبل از عمل تجویز میشود. حتما در مورد داروهای احتمالی که مصرف میکنید جراح خود را مطلع سازید و اگر اعتیاد خاصی دارید حتما ان را قبل از عمل مطرح نمایید.

شب قبل از عمل بهتر است استحمام کنید. در مورد آقایان اگر موهای داخل بینی بلند است سعی کنید آنها را کوتاه کنید و حتما صورت خود را کاملا بتراشید.

فراموش نکنید که در صورتی که هنوز ۱۸ سالتان تمام نشده باشد لازم است فرم رضایت عمل را در بیمارستان پدر شما هم پر نماید و در دختر خانم ها نیز اذن پدر و در خانم های متاهل اذن شوهر لازم میباشد. گرچه همان طور که قبلا گفته شد از نظر طبی حتی در سنین ۱۴ و ۱۵ سالگی در صورت رشد کافی میتوان اقدام به عمل بینی نمود. باید از مصرف اسپیرین و یا مسکن های مشابه از ۲ هفته قبل از عمل خودداری نمایید. مصرف استامینوفن و یا استامینوفن کدئین مانعی ندارد.

بهتر است ترجیحا از یک ماه قبل سیگار نکشید اگرچه سیگار کشیدن مانعی برای بیهوشی و عمل بینی نیست. همانطور که ذکر شد جراح خود را از هر بیماری قبلی آگاه کنید حتی در صورتی که قبل از عمل سرماخورده اید آن را به جراح بگویید.

در مورد خانم ها چنانچه نزدیک به دوره قاعدگی و یا در دوره قاعدگی باشند مشکلی برای جراحی ندارند.

سعی کنید روز عمل لباس ارزشمندی نپوشید ضمن این که لباسی باشد که پس از عمل به راحتی بتوانید آن را تنتان نمایید. مثلا لباس بی دکمه نپوشید. یادتان باشد که حتما در ۲۴ ساعت اول عمل یک نفر از افراد خانواده و یا دوستانتان باید مراقب شما باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.