عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی

از عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چه می‌دانید؟ پزشکان چه مدت زمانی برای حرف نزدن پس از عمل بینی در نظر گرفته اند؟ این مقاله جواب سوالات شما را در خصوص حرف زدن بعد از عمل بینی و مدت زمان امتناع از آن به درستی خواهد داد. مدت زمان حرف نزدن بعد از […]

فهرست مطالب

از عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی چه می‌دانید؟ پزشکان چه مدت زمانی برای حرف نزدن پس از عمل بینی در نظر گرفته اند؟ این مقاله جواب سوالات شما را در خصوص حرف زدن بعد از عمل بینی و مدت زمان امتناع از آن به درستی خواهد داد.

مدت زمان حرف نزدن بعد از عمل بینی

عمل بینی عوارضی مانند تورم و کبودی صورت و بینی را به همراه دارد. کارهایی مانند خندیدن، عطسه کردن و حرف زدن بعد از عمل بینی نیز این عوارض را تشدید کرده و باعث حرکت بینی می‌شود. 

بنابراین بهتر است در روزهای ابتدایی بویژه ۴۸ ساعت اول از انجام حرف زدن بعد از عمل بینی خودداری کرده و در روزهای بعد صحبت کردن خود را به حداقل رسانده و تا جای ممکن دهان خود را کمتر باز کنید. این کار از فشار به بینی جلوگیری کرده و بیمار درد کمتری را احساس خواهد کرد.

عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی

موارد زیر از اصلی ترین عوارض حرف زدن بعد از عمل بینی محسوب می‌شود:
 1. کند شدن روند بهبودی
 2. تشدید درد در ناحیه بینی
 3. افزایش کبودی صورت و بینی
 4. افزایش تورم بینی
 5. عدم فرم دلخواه بینی به دلیل تکان خوردن بینی
 6. حرکت لب فوقانی و فشار آمدن به بخیه‌ها
 7. جابجایی گچ بینی
 8. خشک شدن دهان و اخلال در تنفس آسان
خندیدن بعد از عمل بینی(حرف زدن بعد از عمل بینی)

خندیدن بعد از عمل بینی

توصیه می‌شود حداقل تا یک هفته بعد از جراحی بینی از خندیدن که سبب حرکت عضلات صورت و افتادگی نوک بینی می‌شود اجتناب کنید. پس از گذشت این زمان نیز از خندیدن با صدای بلند خودداری کرده تا نتیجه دلخواه را بدست آورید. همچنین بهتر است در صورت خنده خط لبخند خود را با دست نگه دارید تا از تکان خوردن شدید عضلات فک جلوگیری شود.

اصول غذا خوردن بعد از عمل بینی(حرف زدن بعد از عمل بینی)

اصول غذا خوردن بعد از عمل بینی

برای جلوگیری از عوارض عمل بینی به توصیه پزشکان بهتر است در دو هفته بعد از عمل بینی از غذاهای نرم و آبکی استفاده کرده تا دهان شما برای جویدن کمتر باز و بسته شده و حرکات صورت را به حداقل برساند. برای نوشیدن مایعات نیز از نی استفاده نکنید. سوپ، سیب زمینی و تخم مرغ آب پز و عصاره گوشت از بهترین غذاها در دوران نقاهت محسوب می‌شود.

سرفه و عطسه بعد از عمل بینی(حرف زدن بعد از عمل بینی)

سرفه و عطسه بعد از عمل بینی

برای جلوگیری از خونریزی و درد شدید از سرفه و عطسه کردن خودداری کرده و با رعایت نکات زیر سرفه و عطسه را به حداقل برسانید:

 • در صورت داشتن آلرژی حتما پیش از عمل با پزشک خود مشورت کنید.
 • پس از عمل بینی محیط خانه را گرم نگه داشته تا از سرماخوردگی جلوگیری شود.
 • در صورت حساسیت به عطر از زدن آن بپرهیزید.
 • در صورت نیاز به عطسه سعی کنید بینی خود را کمتر باد کنید.
 • در هنگام سرفه و عطسه کردن دهان خود را باز نگه دارید.
 • در صورت سرماخوردگی قرص حساسیت مصرف نمایید.
 • فشار دادن زبان به کام و خم کردن سر به سمت عقب در هنگام عطسه تا حدودی شدت عطسه را کاهش می‌دهد.
 • استعمال دخانیات ممنوع بوده و سعی کنید در محیط‌های دودزا قرار نگیرید.
 • پس از جراحی بینی از قرار گرفتن جلوی کولر و پنکه خودداری کنید.
 • با خوردن مایعات فراوان خشک شدن دهان و گلوی خود را کاهش دهید.
 • بهتر است در ماه‌های گرم سال عمل بینی را انجام دهید.

چنانچه قصد عمل بینی را دارید مقاله زیر را مطالعه کرده تا از بهترین فصل عمل بینی آگاه شوید. این مقاله توصیه‌های لازم در فصول مختلف سال را به همراه دارد خواهشمند است مطالعه نمایید.

داد زدن بعد از عمل بینی(حرف زدن بعد از عمل بینی)

عصبانیت و داد زدن بعد از عمل بینی

بهتر است در هفته‌های اول پس از جراحی بینی از حضور در محیط‌های تنش زا خودداری کرده و محل آرامی را برای استراحت خود انتخاب کنید. داد زدن به دلیل فشار به بخیه‌ها و غضروف‌های بینی که پس از عمل بسیار حساس شده خطرناک بوده و ممکن است نتیجه عمل را تغییر دهد.

خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی(حرف زدن بعد از عمل بینی)

خمیازه کشیدن بعد از عمل بینی

خمیازه کشیدن نیز سبب حرکت عضلات صورت و تغییر در ساختار بینی خواهد شد. در صورت احساس خمیازه در ۶ هفته اول پس از عمل بینی سعی کنید این کار را به آرامی انجام داده و دهان خود را کمتر باز کنید.

فین کردن بعد از عمل بینی(حرف زدن بعد از عمل بینی)

فین کردن بعد از عمل بینی

از فین کردن بینی تا دو هفته بعد از جراحی بینی جدا خودداری کنید. این عمل سبب پاره شدن مویرگ‌ها، خونریزی از بینی و درد خواهد شد. استفاده از سرم شستشو جایگزین مناسبی به جای فین کردن خواهد بود.

برای آشنایی با سایر روش‌های مراقبتی پس از جراحی بینی خواندن مقاله توصیه های مهم بعد از عمل بینی  و برای آشنایی با بهترین جراح بینی در تهران توصیه ما به شما زیباجویان عزیز می‌باشد.

جمع بندی

سعی کنید در روزهای اول استراحت مطلق داشته و زیاد حرف نزنید. حرف زدن بعد از عمل بینی عوارضی مانند کج شدن بینی، تورم، کبودی و درد را به همراه خواهد داشت.

سوالات رایج

بله، پایین انداختن سر در هنگام خواب، نشستن و راه رفتن سبب افزایش ورم، کبودی و خونریزی از بینی خواهد شد.

از یکماه بعد از جراحی بینی ورزش‌های سبک مانند پیاده روی و یوگا بلامانع بوده و برای انجام ورزش‌های گروهی و توپی نیاز به زمان بیشتری خواهید داشت.

سعی کنید کتاب را جلوی چشمانتان نگه داشته و از مطالعه کردن به صورت خوابیده به دلیل احتمال افتادن کتاب روی بینی خودداری کنید.

۲/۵ - (۵ امتیاز)

درباره دکتر حبیب سهرابی بهترین جراح بینی در تهران

دکتر سهرابی با بیش از ۲۰ هزار جراحی موفق بهترین جراح بینی در تهران شناخته شده است. این پزشک با داشتن نمونه کارهای قوی، صبر و حوصله زیاد، توجه به انتظارات زیباجو و تعرفه مناسب توانسته است رضایت حداکثری زیباجویان را کسب نماید.

شماره تماس جهت تعیین وقت مشاوره و معاینه تخصصی:

بهترین جراح بینی در تهران(دکتر حبیب سهرابی)

اشتراک گذاری در

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.