سن مناسب جراحی بینی

سن مناسب جراحی بینی

آیا از سن خود برای جراحی بینی می‌ترسید؟ در این مقاله هر آنچه که باید درباره سن مناسب جراحی بینی بدانید را گفته ایم.
فهرست مطالب
تاثیر سن روی نتیجه جراحی بینی(سن مناسب جراحی بینی)

در چه سنی نتیجه بهتری از جراحی زیبایی بینی می گیریم؟

آیا می‌دانید سالانه ۲۵ تا ۸۰ هزار جراحی زیبایی بینی در ایران انجام می‌شود و این آمار، رو به افزایش است.

بلوغ جسمی و وضعیت کشسانی صورت در سن ۲۰ سالگی تثبیت می شود. از این رو جراحان حرفه‌ای فاصله بین ۲۰ تا ۳۰ سالگی را بهترین زمان برای عمل بینی می دانند.

جراحی بینی در سنین کم هم قابل بحث است که در مقاله عوارض عمل بینی  چیست؟ به‌طور مفصل به آن پرداخته ایم.

عمل رینوپلاستی قبل از بلوغ

از عوارض رینوپلاستی قبل از بلوغ چه میدانید؟

از عواقب عمل بینی در سنین کم می توان به تاثیر مخرب بر روحیه فرد در پی تغییرات ناگهانی بینی در سن رشد اشاره کرد. لذا توصیه می‌شود حداقل تا رسیدن به ۱۸ سالگی، برای انجام عمل بینی صبر کنید.

برای به حداقل رساندن عوارض جراحی بینی، مقاله عوامل موثر در نتیجه عمل بینی را مطالعه نمایید.

گروه سنی مناسب جراحی بینی

جراحی بینی مناسب چه گروه های سنی نیست؟

همان‌طور که گفته شد قبل از سن بلوغ به دلیل کامل نشدن چرخه رشد (قبل از ۱۸ سالگی) عمل موفق و دائمی را در پی نخواهیم داشت. همچنین بعد از ۶۰ سالگی هم به دلیل از بین رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، دوره نقاهت طولانی تر می‌شود.

شایان به ذکر است عوارض داروی بیهوشی در سنین بالا افزایش می‌یابد.

فصل مناسب برای عمل بینی

به طور کلی، انجام عمل بینی در ماه‌‌های گرم سال به دلیل عدم تحمل گچ و پانسمان توصیه نمی‌شود اما برای دانش آموزان، بهترین فصل عمل، تابستان است تا دوره نقاهت را بهتر سپری کنند.

جراحی بینی در نوجوانان

همانطور که گفته شد عمل بینی در نوجوانان باید بعد از دوران بلوغ که بینی به بالاترین حد خود رسیده است صورت گیرد. عمل بینی دختر ۱۴ ساله به دلیل تکامل نیافتن رشد اسکلت بینی، همچنین هیجانات درونی توصیه نمی‌شود. 

حداکثر سن جراحی زیبایی بینی در دختران ۱۶ سال و در پسران ۱۸ سال است. در صورتی که زودتر از این سن نیاز به عمل جراحی دارید حتما با جراحی متخصص در این باره گفتگو کنید.

عمل بینی در ۴۵ سالگی

در نظر داشته باشید زیباجو تا زمانی که از سلامت جسمی و روحی مناسب برخوردار است می‌تواند عمل زیبایی بینی را انجام دهد. البته باید بدانید که عمل بینی در ۴۵ سالگی باید توسط جراحی حاذق و کاربلد صورت گیرد. تا هم نتیجه عمل مطلوب باشد و هم عوارض جراحی بینی به حداقل برسد.
از جمله عوارض جراحی بینی در این سن به تعویق افتادن ترمیم زخم‌ها، ایجاد مشکلات تنفسی، درد، تورم ، کبودی و عفونت است.

جراحی بینی در میانسالی

اگر شما هم جزو افرادی هستید که فکر می‌کنید نباید در میان‌سالی عمل زیبایی بینی انجام دهید با ما همراه باشید.

در برخی افراد با افزایش سن، نوک بینی به سمت پایین متمایل می‌شود و ممکن است تنفس را دچار مشکل کند.

بی شک شما گزینه مناسبی برای رفع عیوب بینی با استفاده از جراحی، به روشی ساده‌تر از جوانان هستید و با مشاوره پیش از عمل می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

✅جهت کسب اطلاعات بیشتر از عمل بینی با لیزر می‌توانید مقاله عمل بینی در تهران را مطالعه کنید.

☎ برای رزرو نویت و یا دریافت مشاوره تخصصی رایگان توسط دکتر حبیب سهرابی، بهترین جراح بینی در تهران، با شماره زیر تماس بگیرید. 

جراحی بینی در میانسالی

عمل زیبایی بینی در ۶۰ سالگی

مناسب ترین سن برای عمل زیبایی بینی تا قبل از ۶۰ سالگی است. چرا که با ورود افراد به ۶۰ سالگی، به تدریج خاصین کشسانی صورت کاهش پیدا کرده و ترمیم زخم‌ها سخت تر می‌شود.

همچنین دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی در افراد بالای ۶۰ سال طولانی تر و روند بهبودی کندتر است. در این سن نوک بینی کاملا افتاده شده و غضروف بسیار ضعیف شده است. بنابراین نباید زیباجو انتظار چندانی از جراحی بینی و تغییرات محسوس را داشته باشد.

از طرفی ممکن است داروهای بیهوشی به دلیل کهولت سن عوارض جبران ناپذیری برای زیباجو به همراه داشته باشد. بنابراین بهتر است پیش از جراحی با پزشک متخصص همچون دکتر سهرابی مشورت بگیرید.

 

برای کسب اطلاعات درباره هزینه‌های عمل بینی، مقاله هزینه عمل جراحی زیبایی بینی در تهران را مطالعه کرده و برای آشنایی با دکتر سهرابی بهترین جراح بینی در تهران این مقاله را نیز مطالعه نمایید.

امتیاز دهید

درباره دکتر حبیب سهرابی بهترین جراح بینی در تهران

دکتر سهرابی با بیش از ۲۰ هزار جراحی موفق بهترین جراح بینی در تهران شناخته شده است. این پزشک با داشتن نمونه کارهای قوی، صبر و حوصله زیاد، توجه به انتظارات زیباجو و تعرفه مناسب توانسته است رضایت حداکثری زیباجویان را کسب نماید.

شماره تماس جهت تعیین وقت مشاوره و معاینه تخصصی:

بهترین جراح بینی در تهران(دکتر حبیب سهرابی)

اشتراک گذاری در

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جواب آزمون با موفقیت ثبت شد

مشاوره رایگان

ما در کلینیک دکتر سهرابی، خدمات مشاوره رایگان برای جراحی بینی ارائه می‌دهیم تا شما بتوانید با اطلاعات کافی و مشورت با متخصصان ما، بهترین تصمیم را بگیرید.