کبودی چشم بعد از جراحی بینی

کبودی چشم بعد از جراحی بینی

یکی از عوارض جراحی‌بینی کبودی اطراف چشم می‌باشد.با خواندن این مقاله میزان کبودی دورچشم را کاهش‌دهید.
فهرست
دلایل ایجاد کبودی دور چشم بعد از جراحی بینی

دلایل ایجاد کبودی دور چشم بعد از عمل‌بینی

یکی از عوارض شایع جراحی‌بینی کبودی دور چشم می‌باشد.در اثر ضربه به بینی و اطراف آن خون و فرآوره‌های خونی در اطراف چشم تجمع پیدا می‌کند درنتیجه پوست دور چشم تغییر رنگ می‌یابد.لازم به ذکر است میزان کبودی دور چشم در هر فرد متفاوت بوده و بستگی به مهارت جراح، پوست بیمار، روش جراحی(باز یا بسته) و نوع بینی (گوشتی یا استخوانی) دارد.این نکته را باید یادآور شد استفاده از تامپون در گذشته باعث تشدید کبودی دور چشم می‌شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و بهره‌گیری از روش‌های نوین جراحی میزان آسیب به بیمار به حداقل خود می‌رسد.

 

برای آشنایی با روش‌های جدید عمل بینی بدون استفاده از تامپون در تهران خواندن مقاله عمل بینی بدون تامپون در تهران ضروری است.

کبودی بعد از عمل‌بینی تا چند روز است؟

معمولا در روز دوم پس از جراحی‌بینی کبودی پدیدارشده اما با رعایت نکات گفته‌شده و گذر زمان بین یک هفته تا ۱۰روز از شدت کبودی‌ها به مرور کاسته می‌شود.

راهکارهای موثر برای از بین بردن کبودی دور چشم بعد از عمل بینی

راهکارهای از بین‌بردن کبودی چشم بعد از عمل‌بینی

  1. استفاده مداوم از کمپرس‌یخ در ۴۸ساعت اول بعد از جراحی‌بینی به جهت تنگ‌شدن رگ‌های‌خونی
  2. نوشیدن آب فروان و مایعاتی مانند آب‌آناناس و آب‌کرفس
  3. بالا نگه‌داشتن سر
  4. عدم استعمال دخانیات
  5. عدم مصرف آسپرین و قرص‌های رقیق‌کننده خون یک هفته قبل و بعد از عمل‌بینی
  6. پرهیز از خوردن غذاهای شور
  7. استفاده از بالش اضافه در هنگام استراحت

با مطالعه مقاله نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی و اثرات مثبت آن آشنا شوید.برای افزایش روند بهبودی دوران نقاهت پیشنهاد می‌کنم حتما این مقاله را مطالعه کنید.

چه بینی هایی کبودی بیشتری دارد؟

عمل چه نوع بینی‌هایی دارای کبودی بیشتری است؟

افرادی که دارای بینی‌ گوشتی هستند به دلیل پیچیده‌بودن و طولانی‌بودن زمان عمل و ضربات واردشده به بینی در حین عمل به‌طبع کبودی بیشتری را در اطراف چشم و بینی تجربه می‌کنند.هم‌چنین در عمل‌بینی به روش باز به دلیل واردآمدن فشار بیشتر بر روی تیغه‌های بینی میزان کبودی افزایش می‌یابد.

 

جهت آشنایی کامل با ساختار بینی‌های گوشتی و استخوانی و تفاوت عمل این دو بینی باهم توصیه می‌کنم دو مقاله نمونه جراحی بینی استخوانی و نمونه جراحی بینی گوشتی را به دقت مطالعه کنید.

کلام آخر

در صورت از بین نرفتن اثرات کبودی بعد از گذشت ۱۰روز از تاریخ عمل زیبایی بینی و گسترش آن، هم‌چنین مشاهده علائمی مانند سرگیجه ،دوبینی، تهوع و تب سریعا پزشک خود را مطلع‌سازید.

اشتراک گذاری :

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

فرم با موفقیت ارسال شد