تاثیر گریه بعد از عمل بینی چگونه است؟

گریه بعد از عمل بینی

فهرست

 

بسیاری از زیباجویان بعد از عمل بینی نگران این مسئله هستند که در اثر گریه کردن فرم صورت و بینی آن ها خراب شود و این نگرانی کاملا به جایی است. به همین دلیل ما در این مقاله سعی می کنیم اطلاعات مفید و جامعی را در زمینه نحوه کنترل گریه،حد مجاز گریه در اختیار شما قرار بدهیم. لطفا تا انتهای نوشتار همراه ما باشید.

 

 

 

آیا گریه فرم بینی را خراب می کند؟

در ناحیه نوک بینی،ماهیچه های کوچکی قرار دارند که به قسمت لب بالایی وصل هستند. وقتی که  شخصی گریه می کند، حدودا هفده تا هجده عضله تحریک می شوند، بنابر این تاثیر گریه بر روی چهره بسیار زیاد می باشد.  

در زمان گریستن،علاوه بر باز شدن پره های بینی، نوک بینی شما هم تحریک شده و چون استخوان ها ثابت نشده اند، ممکن است با باز شدن بخیه ها مواجه شوید. در این شرایط احتمال عفونت و جود دارد و هم چنین ممکن است که بینی شما فرم  زیبا و دلخواهتان را به خود نگیرد. با توجه به این موضوع تا حد امکان سعی  کنید که از گریه کردن تا چند هفته بعد از عمل جدا پرهیز نمایید.

گریستن پس از عمل چه عوارضی دارد؟

عوارض گریه بعد از عمل بینی

 1. تغییر در فرم بینی
 2. عفونت
 3. خونریزی
 4. انسداد بینی
 5. تورم
 6. کبودی

 تا چه زمانی بعد از عمل نباید گریه کنم؟

بعد از عمل تا چند هفته توصیه می شود که از گریستن خودداری کنید،زیرا ممکن است عوارض خطر ناکی برای شما ایجاد نماید. پس از جراحی بهتر است تا زمان بهبودی بخیه ها، از گریه کردن دوری نمایید تا سریعتر دوران نقاهت را سپری نمایید.

نحوه کنترل گریه

۱.کلمات را به درستی استفاده نمایید

اگر توانایی این را  داشته باشید تا با افراد به صورت ماهرانه گفت و گو نمایید، این کار مانع بروز احساسات منفی و عصبانیت می شود.چنانچه یاد بگیریم که احساساتمان را شفاف بیان کنیم و از کلمات  به درستی بهره بگیریم، این روش باعث حفظ آرامش و کنترل گریه  شما می شود.

۲. به دست گرفتن اشیا و پرت کردن حواس

زمانی که کنترل اشک‌هایتان را از دست می‌دهید،در این شرایط از اشیای اطراف استفاده نمایید؛ کاغذ را خط‌خطی کنید، یا با یک توپ فشاری ضداسترس خود را سرگرم کنید.اگر حواستان را به اشیای قابل‌لمس معطوف کنید، این کار به شما در کنترل گریه کمک می‌کند.

۳.تنفس عمیق

نفس عمیق بکشید تا راحت تر بتوانید گریه خود را کنترل نمایید. نفس کشیدن عمیق و آرام در مواقع تنش می تواند اثری مستقیم و قابل‌توجه بر آرامش شما داشته باشد.

۴.ورزش کنید

همان طور که می دانید ورزش ‌کردن باعث ترشح هورمون شادی اندروفین در بدنتان می شود.در حالت ناراحتی و گریه سعی کنید که فعالیت های ورزشی انجام دهید تا حواستان از موضوع ناراحت‌کننده دور شود.

۵.نوشتن

نوشتن می تواند به شناخت احساسات، بررسی دلایل زمینه ای مشکلات کمک کرده و همچنین باعث آرامش ذهن و کنترل عصبانیت شود.

۶. فکر کردن به موضوعی خنده‌دار یا مثبت

افکار منفی را با افکار مثبت جایگزین نمایید و به موضوعی خنده دار فکر کنید. توجه به موضوعات شاد و خنده دار می تواند حواس شما را پرت کرده و از گریه کردن جلوگیری کند.

حد مجاز گریه بعد از عمل بینی

اگر در زمان گریه پس از جراحی بینی با درد یا ناراحتی مواجه شده اید، باید این مسئله  را به عنوان نشانه ای تعبیر نمایید تا از گریه کردن بپرهیزید.

بنابر این اگر با درد مواجه شده اید، سعی کنید تا کنترل بیشتری روی حرکات صورت خود داشته باشید. پس از عمل بینی تا حد امکان سعی کنید که از قرار گرفتن در معرض هرگونه تنش جدا خودداری کنید و از بینی خود به بهترین شکل مراقبت نمایید.

اگر می خواهید بدانید که خندیدن پس از جراحی چه تاثیری بر روی فرم بینی دارد،مقاله خندیدن بعد عمل بینی را از دست ندهید.

 

توصیه های بهداشتی پس از عمل بینی چیست؟

توصیه های مهم مراقبتی بعد از عمل بینی   

                                  

 1. پس از عمل بینی از کمپرس سرد در اطراف بینی تا حداقل ۱۲  ساعت استفاده نمایید.
 2. از مصرف غذاهای سفت که به جویدن زیاد نیاز دارد مانند سیب، هویج خودداری کرده و از مواد غذایی نرم استفاده کنید.
 3. برای نظافت بینی در روزهای اول، هیچ وسیله‌ای را برای تمیز کردن داخل آن نکنید.
 4.  از سونا رفتن  و شنا کردن به مدت دو ماه جدا خودداری کنید.
 5. با دهان باز عطسه کنید.
 6. سعی کنید در محل های شلوغ که امکان ضربه به بینی و جود دارد، مانند  مترو رفت و آمد نکنید.
 7. پس از عمل از تخلیه ترشحات بینی با فشار  اجتناب نمایید .
 8. تا چند هفته اول  از حرف زدن زیاد  و خندیدن  تا حد امکان  اجتناب کنید.
 9. از بلند کردن اجسام سنگین حداقل تا شش هفته خودداری کنید.

کلام  آخر

ما در این مقاله تلاش کردیم تا درباره گریستن بعد از جراحی بینی اطلاعاتی را خدمتتان ارائه دهیم.امیدواریم با استفاده از این مطالب بتوانید پس از عمل توصیه های بهداشتی را به خوبی رعایت کرده و دوران نقاهت را زودتر سپری نمایید. 

سوالات متداول 

برای رفع مشکل بینی باید  ابتدا به یک  پزشک جراحی پلاستیک مراجعه کرده، تا ایشان بررسی کند که نوک بینی شما افتاده است یا خیر و در صورتی که افتاده باشد، راه های درمانی را به شما توصیه می کند.

باید سریعا به جراح  متخصص و ماهر مراجعه نمایید تا ایشان با استفاده از بهترین روش، بینی شما را درمان کند.

خیر. معمولا خرد کردن پیاز تاثیر چندانی بر روی تغییر فرم بینی بعد از جراحی ندارد.

گریه کردن منجر به تشکیل مخاط در داخل سوراخ های بینی و همچنین تورم و التهاب بینی می شود.التهاب پوشش داخلی بینی بر روی بخیه ها تاثیر می گذارد و باعث آسیب به آن می شود.

 1. استفاده از کمپرس سرد
 2. اجتناب از سرفه و عطسه شدید
 3. رعایت رژیم غذایی
 4. بالا نگه داشتن سر
اشتراک گذاری :

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

فرم با موفقیت ارسال شد