چسب بینی

رفع رد چسب بینی

گاهی چسب زدن به صورت غیر اصولی و یا محکم زدن چسب سبب ایجاد رد روی بینی خواهد شد. این مقاله شما را با نحوه صحیح چسب زدن بینی و برداشتن آن آشنا خواهد کرد. عوامل ایجاد رد چسب روی بینی سفت زدن بیش از حد چسب  استفاده از چسب نا مرغوب چسب زدن غیر […]

فهرست مطالب

گاهی چسب زدن به صورت غیر اصولی و یا محکم زدن چسب سبب ایجاد رد روی بینی خواهد شد. این مقاله شما را با نحوه صحیح چسب زدن بینی و برداشتن آن آشنا خواهد کرد.

عوامل ایجاد رد چسب روی بینی

 1. سفت زدن بیش از حد چسب 
 2. استفاده از چسب نا مرغوب
 3. چسب زدن غیر اصولی
 4. فشار بیش از حد به بینی هنگام چسب زدن
توصیه های مهم پیشگیری و درمان رفع رد چسب بینی

توصیه‌های مهم پیشگیری از رد چسب

 • از محکم زدن چسب بینی خودداری کنید.
 • شیوه صحیح چسب زدن را از پزشک معالج خود یاد بگیرید.
 • سعی کنید از چسب استاندارد و اصلی استفاده کنید.
 • از اعمال فشار زیاد برای چسبیدن چسب به بینی خودداری کنید.

روش‌های از بین بردن جای چسب روی بینی

 1. استفاده از وازلین به همراه پد آرایشی، دقت داشته باشید این کار باید به آرامی صورت گیرد.
 2. شستشوی صورت با آب و صابون 
 3. استفاده از پد الکی و بهداشتی
 4. استفاده از محلول‌های پاک کننده تجویز شده توسط پزشک معالج
نحوه چسب زدن بینی(رفع رد چسب بینی)

نحوه و اصول قرار دادن چسب بینی بعد از عمل

ابتدا به وسیله الکل و پنبه سطح پوست را تمیز کرده تا چربی‌های روی پوست کاملا از بین برود. مرحله بعد خشک کردن بینی با حوله نازک بدون اعمال فشار می‌باشد. در نهایت مقابل آینه قرار گرفته، ۴ تکه چسب ۳ سانتی را برش داده و از سمت راست شروع به زدن چسب بینی می‌کنید.

پس از آن نوبت به زدن چسب یو شکل زیر نوک بینی تا طرفین به طول ۱۰ سانتی متر می‌رسد. دقت داشته باشید این چسب را طوری بزنید که مسیر تنفستان را مسدود نکند. چسب را با انگشتان کاملا به بینی فیکس کنید.در همه مراحل مواظب باشید به بینی ضربه وارد نشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر توصیه می‌کنیم مقاله نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل را مورد مطالعه قرار دهید.

نحوه برداشتن چسب بینی(رفع رد چسب بینی)

نحوه برداشتن چسب بینی

برای برداشتن چسب بینی به حمام رفته و اجازه بدهید چسب در اثر بخار آب حمام یا مواد مخصوص حل کننده چسب شل شود. وقتی مطمئن شدید چسب بینی کمی نرم شده با استفاده از یک پنس یا موچین اقدام به برداشتن چسب از روی بینی بکنید. 

چسب‌ها را یکی یکی و به آرامی از روی پوست صورت جدا کنید. پس از شستشوی صورت و خشک کردن آن، بلافاصله چسب جدید را طبق آموزش ذکر شده جایگزین چسب قبلی کنید.

مزایای استفاده از چسب بینی(رفع رد چسب بینی)

مزایای چسب بینی بعد از عمل

 1. کاهش تورم ناشی از عمل
 2. رسیدن به نتیجه دلخواه
 3. شکل گرفتن بهتر فرم بینی
 4. چسبیدن سریعتر پوست بینی به غضروف
 5. کوتاه تر شدن دوران نقاهت
 6. کاهش التهابات پس از عمل
 7. جلوگیری از افتادگی نوک بینی
 8. عدم ایجاد اسکار روی بینی
 9. هشدار به اطرافیان برای مراقبت بیشتر
 10. کم کردن ارتفاع بینی تا حد ممکن

از چه نوع چسبی برای بینی استفاده کنم؟

چسب‌های شیشه ای و کاغذی یکسانتی میکروپور مارک ۳m بهترین نوع چسب بینی می‌باشد. این چسب کاملا استاندارد بوده و با همه پوست‌ها سازگاری خواهد داشت. تمامی داروخانه‌های معتبر این چسب را موجود دارند.

در صورتی که به چسب بینی حساسیت داشتید مارک چسب بینی خود را عوض کنید. دقت داشته باشید چسب استاندارد چسبندگی مناسبی داشته، به راحتی از روی پوست برداشته خواهد شد و حساسیت ایجاد نخواهد کرد.

در صورت حساسیت به چسب بینی و ایجاد جوش مقاله جوش صورت بعد از عمل بینی به شما برای درمان جوش‌های بینی و پوست صورت کمک خواهد کرد.

تا چه مدت بعد از جراحی بینی باید چسب زد؟

معمولا در دو ماه اول زدن چسب بینی به دلیل شکل گرفتن فرم بینی توصیه می‌شود. لازم به ذکر است بینی‌های گوشتی به دلیل افتادگی نوک بینی زمان بیشتری به چسب زدن نیاز خواهد داشت. توصیه می‌شود چسب بینی هر ۳ روز یکبار تعویض گردد.

عوارض زیاد چسب زدن بینی بعد از عمل(رفع رد چسب بینی)

عوارض زیاد چسب زدن

 1. ایجاد چین روی پره بینی
 2. تغییر فرم بینی
 3. تغییر شکل پره‌های بینی
 4. جوش و کهیر روی بینی
 5. ورم یکطرفه بینی

در همین راستا لازم به ذکر است عوارض نزدن چسب بعد عمل بینی کمتر از عوارض زیاد چسب زدن نمی‌باشد. خواندن این مقاله شما را به چسب زدن اصولی و به موقع ترغیب خواهد کرد.

جمع بندی

طریقه چسب زدن اصولی را از پزشک معالج خود آموزش دیده و یا از طریق لینک زیر نحوه چسب زدن بینی بعد از عمل را آموزش ببینید.

دکتر سهرابی بهترین جراح بینی در تهران با بیش از ۲۰ هزار جراحی موفق یکی از بهترین جراحان بینی در ایران می‌باشد.

سوالات رایج

معمولا چسب روی بینی ۳ یا ۴ روز یکبار به دلیل شل شدن چسب باید تعویض شود. در صورتی که زودتر از این موعود چسب کثیف شد و یا کنده شد حتما نسبت به تعویض چسب بینی اقدام کنید.

خیر، چسب زدن زیاد ممکن است سبب تغییر شکل کلی بینی، تغییر فرم سوراخ‌های بینی و حساسیت‌های پوستی شود. به توصیه پزشکان زمان استفاده از چسب بینی بین یک الی سه ماه بسته به نوع بینی و نوع عمل می‌باشد.

زمانی که چسب روی بینی قرار می‌گیرد پوست بینی منقبض شده و تورم و التهابات فروکش می‌کند. با برداشتن چسب بینی تغییر محسوسی در بینی به دلیل منبسط شدن پوست احساس خواهد شد که با زدن چسب، دوباره به حالت قبل باز خواهد گشت. همچنین استفاده از نمک، مشروبات الکی، استعمال دخانیات، ورزش‌های سنگین و پایین انداختن سر سبب تشدید تورم بینی خواهد شد.

بله، چسب زدن محکم و یا شل زدن چسب سبب عوارضی از جمله تغییر ظاهر بینی، چین خوردگی پوست بینی و افتادگی نوک بینی خواهد شد. توصیه می‌کنم روش چسب زدن اصولی بینی را یاد گرفته و به آرامی این کار را انجام دهید.

در صورت حساسیت به چسب بینی بهتر است از چسب‌های ضد حساسیت و مورد تایید پزشک خود استفاده کنید. همچنین تمیز کردن پوست قبل از زدن چسب در عدم ایجاد حساسیت موثر خواهد بود.

۲.۳/۵ - (۳ امتیاز)

درباره دکتر حبیب سهرابی بهترین جراح بینی در تهران

دکتر سهرابی با بیش از ۲۰ هزار جراحی موفق بهترین جراح بینی در تهران شناخته شده است. این پزشک با داشتن نمونه کارهای قوی، صبر و حوصله زیاد، توجه به انتظارات زیباجو و تعرفه مناسب توانسته است رضایت حداکثری زیباجویان را کسب نماید.

شماره تماس جهت تعیین وقت مشاوره و معاینه تخصصی:

بهترین جراح بینی در تهران(دکتر حبیب سهرابی)

اشتراک گذاری در

پرسش و پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.